Sportifbilgi.com

Spora ait bilgi merkeziniz..

Baklava yiyerek zayıflanır mı? Her gün mekik çekiyorum, bu karnımdaki yağlar ne zaman eriyip bitecek?

Bu soruları cevaplarını merak ediyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuyunuz?

Evet, Baklava yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Sabaha kadar mekikte çekseniz karnınızda ki yağlar ermeyecektir. İşte nedenleri;

Her insanın genetik özelliklerden oluşan, vücudun da yağ toplama bölgeleri vardır. Şekilde ki görselden de görülebileceği gibi bu bölgeler farklılık gösterebilir.

Yağlardan Kurtulmanın en etkili iki yolu?

Kalori Defisit ( Kalori Açığı)

Çok basit anlatmak gerekirse yaktığınız kalori, yediğiniz kaloriden daha fazla olmalıdır.

İster pizza yiyin, ister baklava, günlük kalori ihtiyacınızın altında bir kalori alırsanız, kilo verirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken günlük kalori ihtiyacınızı internett ki çeşitli sitelerden yapacağınız hesaplama programları ile hesaplamak.

İkinci olarak yapmanız gereken yediklerinizin kalorilerini hesaplamakla mümkündür. Bunun için telefonunuza yükleyeceğiniz basit bir uygulamayla bunu kontrol edebilirsiniz.

Hiit Kardio

Maksimum efor sarf ederek kısa dinlenmelerin bir bütünü olan egzersiz biçimidir. Kardio egzersizinde amaç; kalp atımı, nabzı yüksek ve istikrarlı tutarak ritmik bir seviye tutturmaktır. Hiit antrenmanlarında ise, kalp atım oranı yükseltilerek bir den düşürülme,geri çekme yönünde ilerler.
60 dk dusuk tempolu egzersiz yerine, 10 dk. hiit cardio yapın yavaş yapılan kardionun 6 katı kadar yağ yakın.

Hem zamandan kazanın, hem de yağlardan kurtulun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir